Publications Office of the EU
Lettland-Riga: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Lettland-Riga: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd

  • Publicerat
    31/05/2021
  • Tidsfrist
    29/06/2021
  • Anbudsöppning
    29/06/2021
  • Tilldelat
    15/10/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Kultūras informācijas sistēmu centrs
Plats för utförande
NUTS code: LV00 Latvija
Köparens plats
NUTS code: LV00 Latvija
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
172,500.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
168,300.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
KISC 2021/1/3-19-T2
Beskrivning

Muzeju priekšmetu un arhīvu lietu digitalizācija

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Kultūras informācijas sistēmu centrs
Nationellt organisationsnummer: 90001708717
Postadress: Tērbatas iela 53–2
Ort: Rīga
Nuts-kod: LV00
Postnummer: LV-1011
Land: LVA
Kontaktperson: Annija Paula Vucāne
Huvudadress: http://www.kis.gov.lv
Elektroniskt via:
https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/ProcurementProposals/57565
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
29/06/2021 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
172,500.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
168,300.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: AS "Unifiedpost"
Postadress: Dēļu iela 4
Ort: Rīga
Postnummer: LV-1004
Land: LVA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.