Publications Office of the EU
Ungern-Pécs: Möbler - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ungern-Pécs: Möbler

  • Publicerat
    22/12/2018
  • Tidsfrist
    29/01/2019
  • Anbudsöppning
    29/01/2019
  • Tilldelat
    05/06/2019
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Pécsi Tudományegyetem
Plats för utförande
NUTS code: HU231 Baranya
Köparens plats
NUTS code: HU231 Baranya
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
39100000 Möbler
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
140,000,000.00 HUF
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
140,000,000.00 HUF
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
6
Upphandlingens referensnummer
EKR001010602018
Beskrivning

Irodai bútorok, orvostechnikai bútorok, raktári és könyvtár bútorok, valamint raktári polcrendszerek beszerzése a PTE részére a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint 6 ajánlati részben, összesen 14 0000 000 HUF/2 év keretösszeg erejéig. Ajánlatkérő az egyes részeknél adja meg az adott rész keretösszegét.
Ajánlatkérő a keretösszeg 70 %-ára megrendelési kötelezettséget vállal, ezen túlmenően Ajánlatkérő nem köteles a keretösszeget kimeríteni, illetve a megrendelési kötelezettségen túl a fel nem használt keretösszeget a nyertes ajánlattevő kárként nem érvényesítheti Ajánlatkérővel szemben.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Pécsi Tudományegyetem
Nationellt organisationsnummer: EKRSZ_89809802
Postadress: Vasvári Pál utca 4.
Ort: Pécs
Nuts-kod: HU231
Postnummer: 7622
Land: HUN
Kontaktperson: Biróné dr. Czeininger Mariann
Huvudadress: http://www.pte.hu
Elektroniskt via:
https://ekr.gov.hu/portal/kozbeszerzes/eljarasok/EKR001010602018/reszletek
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
29/01/2019 14:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.