Publications Office of the EU
Tjeckien-Dvůr Králové nad Labem: Elektriska sensorer - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tjeckien-Dvůr Králové nad Labem: Elektriska sensorer

  • Publicerat
    21/03/2017
  • Tidsfrist
    26/04/2017
  • Anbudsöppning
    26/04/2017
  • Tilldelat
    30/05/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Střední škola informatiky a služeb, Dvůr Králové nad Labem, Elišky Krásnohorské 2069
Plats för utförande
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Köparens plats
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
30237475 Elektriska sensorer
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
5,380,168.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
5,375,653.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Předmětem této zakázky je dodávka následujících didaktických pomůcek:
— Žákovská sada pro výuku přírodních věd – 126 kusů;
— Sada senzorů a aktorů pro měření veličin – 210 kusů;
— Výuková stavebnice – 210 kusů;
— Programovatelná robotická stavební sada – 210 kusů.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Centrum evropského projektování a.s.
Nationellt organisationsnummer: 27529576
Postadress: Švendova 1282
Ort: Hradec Králové
Nuts-kod: CZ052
Postnummer: 500 03
Land: CZE
Kontaktperson: Ing. Jiří Včeliš
Huvudadress: http://www.ssis.cz/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
26/04/2017 14:10
Plats för utförande
CPV-kod

30237475 - Elektriska sensorer

35125100 - Sensorer

37520000 - Leksaker

48190000 - Programvara för undervisning

39100000 - Möbler

39000000 - Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter

39162000 - Skolutrustning

39160000 - Skolmöbler

33000000 - Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
5,380,168.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
5,375,653.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Comfor Stores a.s.
Postadress: Běly Pažoutové 742/1
Ort: Brno
Postnummer: 624 00
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.