Publications Office of the EU
Spanien-Alicante: Städning av skolor - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Spanien-Alicante: Städning av skolor

  • Publicerat
    07/04/2023
  • Tidsfrist
    05/05/2023
  • Tilldelat
    21/08/2023
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
ESCUELA EUROPEA DE ALICANTE
Plats för utförande
NUTS code: ES521 Alicante / Alacant
Köparens plats
NUTS code: ES521 Alicante / Alacant
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90919300 Städning av skolor
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,500,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,500,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
EEA/2023/002
Beskrivning

El concurso tendrá como objeto las prestaciones de servicio y suministro de material, equipos, equipamiento y productos necesarios a la limpieza y mantenimiento completo de las instalaciones (interior y exterior del recinto de la Escuela Europea) y su mobiliario, como por ejemplo: clases, estudios, salas polivalentes, zonas cubiertas, pasillos, rellanos, sanitarios, despachos de Dirección, Administración, Secretarías, salas de visitas, salas de profesores, laboratorios, bibliotecas, garaje, locales de servicios –armarios de limpieza, cuarto de calefacción, sótanos, etc.-, casa del conserje, cocinas, comedores, gimnasios, patios y zonas recreativas, pistas deportivas, etc. También incluye la limpieza interior y exterior de todas las superficies acristaladas y fachadas.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: ESCUELA EUROPEA DE ALICANTE
Nationellt organisationsnummer: ESV53644944
Postadress: AV.LOCUTOR VICENTE HIPOLITO, S/N
Ort: ALICANTE
Nuts-kod: ES521
Postnummer: 03540
Land: ESP
Kontaktperson: BENITO LOPEZ SOTOCA
Huvudadress: http://www.escuelaeuropea.org
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,500,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1,500,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SERVEIS INTEGRALS LAFUENTE SL
Postadress: C/ Granja de Rocamora,6 Bajo
Ort: ALICANTE
Postnummer: 03015
Land: ESP
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.