Publications Office of the EU
Tjeckien-Liberec: Varia - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjeckien-Liberec: Varia

  • Publicerat
    24/10/2017
  • Tidsfrist
    24/11/2017
  • Anbudsöppning
    24/11/2017
  • Tilldelat
    22/01/2018
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Krajská nemocnice Liberec, a.s.
Plats för utförande
NUTS code: CZ051 Liberecký kraj
Köparens plats
NUTS code: CZ051 Liberecký kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33690000 Varia
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
11,394,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
11,394,081.51 CZK
Upphandlingens referensnummer
VZ2017038
Beskrivning

Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků s obsahem účinné látky Sorafenib 200 MG (dále jen „léčivé přípravky“, „LP“ nebo také „zboží“) po dobu 2 let dle aktuálních potřeb zadavatele. Specifikace požadovaných léčivých přípravků je uvedena dále v této ZD a v příloze č. 2 této ZD – Cenová nabídka.
Průběžné dodávky léčivých přípravků budou uskutečňovány na základě dílčích objednávek po dobu dvou let ode dne nabytí účinnosti smlouvy.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Krajská nemocnice Liberec, a.s.
Nationellt organisationsnummer: 27283933
Postadress: Husova 357/10
Ort: Liberec I-Staré Město
Nuts-kod: CZ051
Postnummer: 460 63
Land: CZE
Kontaktperson: Ing. Pavla Mocková
Huvudadress: http://www.nemlib.cz
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
24/11/2017 13:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
11,394,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
11,394,081.51 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Bayer, s.r.o.
Postadress: Siemensova 2717/4
Ort: Praha 5 - Stodůlky
Postnummer: 155 00
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.