Publications Office of the EU
Sverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar

  • Publicerat
    11/04/2018
  • Tidsfrist
    11/05/2018
  • Anbudsöppning
    14/05/2018
  • Tilldelat
    18/07/2018
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Region Skåne, Koncerninköp
Plats för utförande
NUTS code: SE224 Skåne län
Köparens plats
NUTS code: SE224 Skåne län
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
71,400,000.00 SEK
Upphandlingens referensnummer
1700961
Beskrivning

Förbrukningsartiklar inom området injektion och infusion, specifikt för centrala infarter och regional anestesi såsom artärkanyler, navelkatetrar, CVK, CDK, spinalkanyler, subcutana venportar, kanyl till SVP, Piccline

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=affyofngso&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
14/05/2018 00:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
71,400,000.00 SEK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Vingmed AB
Postadress: Box 576
Ort: Järfälla
Postnummer: 175 26
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.