Publications Office of the EU
Tyskland-Hannover: Brandsläckare - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Hannover: Brandsläckare

  • Publicerat
    17/02/2023
  • Tidsfrist
    16/03/2023
  • Anbudsöppning
    16/03/2023
  • Tilldelat
    11/04/2023
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Medizinische Hochschule Hannover
Plats för utförande
NUTS code: DE929 Region Hannover
Köparens plats
NUTS code: DE929 Region Hannover
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
35111300 Brandsläckare
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
245,141.85 EUR
Upphandlingens referensnummer
2022/732/6196a
Beskrivning

Ziel der Ausschreibung ist der Abschluss eines Liefer- und Dienstleistungsvertrages der sowohl die Lieferung von neuen Feuerlöschern (ohne fluorhaltige Schaumlöschmittel) als auch die wiederkehrenden Prüfungen an den Feuerlöschern beinhaltet.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://vergabe.niedersachsen.de/Satellite/notice/CXS0YDWYW2SSBA86
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/03/2023 12:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
245,141.85 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: TOTAL Feuerschutz GmbH
Postadress: Esperantostraße 10
Ort: Hannover
Postnummer: 30519
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.