Publications Office of the EU
Frankrike-Reims: Industrirobotar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Reims: Industrirobotar

  • Publicerat
    10/09/2019
  • Tidsfrist
    30/09/2019
  • Anbudsöppning
    30/09/2019
  • Tilldelat
    18/11/2019
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Université de Reims Champagne-Ardenne
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FRF23 Marne
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
42997300 Industrirobotar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
123,330.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2019GCEUFOU017
Beskrivning

Acquisition, livraison, formation liées au projet de création d'une plate-forme pédagogique pour la formation à la programmation et l'intégration d'éléments robotique collaboratifs.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Université de Reims Champagne-Ardenne
Postadress: 9 boulevard de la Paix, CS 60005
Ort: Reims Cedex
Nuts-kod: FRF23
Postnummer: 51724
Land: FRA
Huvudadress: http://www.univ-reims.fr
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&refConsultation=460953&orgAcronyme=f2h
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
30/09/2019 14:00
Köpare
Université de technologie de Troyes (UTT)
Plats för utförande
CPV-kod

42997300 - Industrirobotar

42000000 - Industrimaskiner

80000000 - Undervisning och utbildning

80500000 - Utbildningstjänster

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
123,330.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Elec Automatisme
Postadress: 23 rue des Frères Michelin
Ort: La Chapelle-Saint-Luc
Postnummer: 10600
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.