Publications Office of the EU
Frankrike-Nantes: Hörapparater - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Nantes: Hörapparater

  • Publicerat
    11/11/2016
  • Tidsfrist
    12/12/2016
  • Anbudsöppning
    13/12/2016
  • Tilldelat
    27/06/2017
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
CHU de Nantes
Plats för utförande
NUTS code: FRG01 Loire-Atlantique
Köparens plats
NUTS code: FRG01 Loire-Atlantique
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33185000 Hörapparater
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
19,832,499.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
AOO-16102
Beskrivning

Fourniture de dispositifs médicaux ORL et implants cochléaires.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: CHU de Nantes — Hôpital Saint-Jacques — service pharmacie centrale
Postadress: 85 rue Saint-Jacques
Ort: Nantes
Nuts-kod: FR511
Postnummer: 44093
Land: FRA
Huvudadress: http://www.chu-nantes.fr
Elektroniskt via:
http://www.achats-hopitaux.com
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/12/2016 10:00
Plats för utförande
CPV-kod
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
19,832,499.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Boston
Postadress: 14 place Georges Pompidou — BP 32
Ort: Saint-Quentin-en-Yvelines
Postnummer: 78184
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.