Publications Office of the EU
Finland-Kotka: Städning och renhållning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Finland-Kotka: Städning och renhållning

  • Publicerat
    21/12/2016
  • Tidsfrist
    02/02/2017
  • Tilldelat
    27/03/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Hankinta Taitoa
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FI1C Etelä-Suomi
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90900000 Städning och renhållning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
400,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
575,168.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Hankinta koskee vuokrattavien mattojen toimittamista tilaajan osoittamiin paikkoihin ja noutoa huoltoon sovituin välein Kotkan ja Haminan kaupunkien, Pyhtään kunnan, Kaakon kaksikon (Miehikkälän ja Virolahden kunnat), Kotkan-Haminan seudun koulutuskuntayhtymän, Kotkan Asunnot Oy:n, Hamina-Asunnot Oy:n, Kymijoen Ravintopalvelut Oy:n ja KOY Rautakortteli/Matkailun, HaminaKotka Satama Oy:n ja Kotkan Satamatalot Oy:n tarpeisiin.
Sopimusaika 1.4.2017 – 31.3.2020, lisäksi mahdollisuus yhden (1) vuoden optioon.
Lisätietokysymykset tarjouspyyntöön on lähetettävä 11.1.2017 klo 12:00 mennessä.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tarjouspalvelu.fi/taitoa?id=85856&tpk=0f3809b2-b51c-49f7-b2ba-a1876b1b2f62
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

90900000 - Städning och renhållning

98000000 - Andra samhälleliga och personliga tjänster

98300000 - Diverse tjänster

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
400,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
575,168.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Lindström Oy
Postadress: Hermannin rantatie 8
Ort: Helsinki
Postnummer: 00580
Land: FIN
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.