Publications Office of the EU
Österrike-Wien: Glassättning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Österrike-Wien: Glassättning

  • Aviserat
    27/11/2013
  • Publicerat
    05/09/2015
  • Tidsfrist
    24/09/2015
  • Anbudsöppning
    24/09/2015
  • Tilldelat
    10/03/2016
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bundesimmobiliengesellschaft m.b.H.
Plats för utförande
NUTS code: AT112 Nordburgenland
Köparens plats
NUTS code: AT130 Wien
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45441000 Glassättning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
123,837.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
10.037/186-UBS/16
Beskrivning

7000 Eisenstadt, Kurzwiesenweg 1, BG/BRG/BORG und Bundesschülerheim, Zu- und Umbau – Glaserarbeiten.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Bundesimmobiliengesellschaft mbH/EG/Zi. 1.05 – Zugang über Zi. 1.08
Postadress: Hintere Zollamtsstraße 1
Ort: Wien
Postnummer: 1031
Land: AUT
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
24/09/2015 14:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
123,837.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: G.L.A.S. & Co Glastechnik GmbH
Postadress: Czerninplatz 1
Ort: Wien
Postnummer: 1020
Land: AUT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.