Publications Office of the EU
Schweiz-St.Gallen: Programmering av mjukvara samt rådgivning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Schweiz-St.Gallen: Programmering av mjukvara samt rådgivning

  • Publicerat
    26/06/2023
  • Tidsfrist
    02/08/2023
  • Anbudsöppning
    02/08/2023
  • Tilldelat
    28/11/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Kanton St.Gallen, Staatskanzlei
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: CH0 Schweiz/Suisse/Svizzera
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,188,050.00 CHF
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Grundleistungen:
GL01 - Detailkonzeption
GL02 - Realisierung
GL03 - Einführung
GL04 - Betrieb und Wartung
GL05 - Support
Optionen:
OP01 - Verlängerung Betrieb und Wartung
OP02 - Verlängerung Support
OP03 - Weiterentwicklungen
Der Grundauftrag wird für fünf Jahre ausgeschrieben und kann drei Mal um jeweils zwei Jahre optional verlängert werden.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Kanton St.Gallen, Staatskanzlei
Postadress: Regierungsgebäude, Klosterhof 3
Ort: St.Gallen
Nuts-kod: CH0
Postnummer: 9001
Land: CHE
Kontaktperson: Thomas De Rocchi
Huvudadress: https://www.simap.ch
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
02/08/2023 13:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,188,050.00 CHF
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Abraxas Informatik AG
Postadress:
Ort: St. Gallen
Postnummer: 9001
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.