Publications Office of the EU
UK-Motherwell: Byggnadsinspektion - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

UK-Motherwell: Byggnadsinspektion

  • Publicerat
    12/07/2012
  • Tidsfrist
    14/08/2012
  • Tilldelat
    07/01/2013
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
North Lanarkshire Council
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71315400 Byggnadsinspektion
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
230,000.00 GBP
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
CS/PM 10 075
Beskrivning

Annual inspection and provision of reports on condition of all types of Roof Anchorage and, if instructed, ad hoc repairs/replacements thereto, to be carried out in council buildings throughout the council area including schools, offices, high and low rise housing and other premises.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: North Lanarkshire Council
Postadress: Design and Property Services, Philip Murray Road
Ort: Bellshill
Postnummer: ML4 3PA
Land: GBR
Kontaktperson: Corporate Services
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
230,000.00 GBP
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Northern Steeplejacks (Edinburgh) Ltd
Postadress: 7 Newbattle Road , Newtongrange
Ort: Midlothian
Postnummer: EH22 4RA
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.