Publications Office of the EU
Läkemedelsbehandling - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Läkemedelsbehandling

  • Publicerat
    27/03/2024
  • Tidsfrist
    02/05/2024
  • Anbudsöppning
    02/05/2024
  • Tilldelat
    27/06/2024
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
SPITALUL MUNICIPAL DOROHOI
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: RO212 Botoşani
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33690000 Varia
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,583,706.50 RON
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
251
Upphandlingens referensnummer
4895
Beskrivning

MEDICINSK PROCESSERING – enligt specifikationerna, 251 partier, enligt bilaga B. De begärda kvantiteter som omfattas av inköpet finns i de specifikationer som bifogas i avsnittet ”Dokument”. ”Den upphandlande myndigheten ska på ett tydligt och fullständigt sätt besvara alla begäranden om förtydliganden eller ytterligare information inom högst tre (tre) arbetsdagar från dagen för mottagandet av en sådan begäran”, i enlighet med lag nr 98/2016 och regeringens undantagsförordning nr 107/2017. Det antal dagar fram till vilka förtydliganden kan begäras innan tidsfristen för inlämnande av anbud löper ut är 10 (tio) dagar.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.e-licitatie.ro
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.e-licitatie.ro
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
02/05/2024 14:00
Plats för utförande
CPV-kod

33690000 - Varia

33673000 - Medel vid obstruktiva luftvägssjukdomar

33675000 - Antihistaminer för systemiskt bruk

33631500 - Kortikosteroider för dermatologiskt bruk samt dermatologiska medel

33631400 - Antibiotika och kemoterapeutika för dermatologiskt bruk

33631600 - Antiseptika och desinfektionsmedel

33621400 - Blodsubstitut och infusionsvätskor

33621300 - Medel vid anemier

33621200 - Hemostatika

33621100 - Antikoagulantia

33640000 - Läkemedel som verkar på urin- och könsorgan; hormoner

33642200 - Kortikosteroider för systemiskt bruk

33613000 - Laxantia

33611000 - Medel vid syrarelaterade symtom

33641300 - Könshormoner och modulatorer som verkar på könsorganen

33622800 - Medel som påverkar renin-angiotensinsystemet

33622700 - Kalciumantagonister

33622600 - Beta-receptorblockerande medel

33632200 - Muskelavslappnande medel

33692210 - Parenterala näringslösningar

33632100 - Antiinflammatoriska och antireumatiska medel

33691100 - Medel mot protozoer

33670000 - Läkemedel som verkar på andningsorganen

33651100 - Antibakteriella medel för systemiskt bruk

33617000 - Mineralämnen

33651000 - Antiinfektiva medel för systemiskt bruk

33651600 - Vacciner

33661700 - Övriga medel med verkan på nervsystemet

33622300 - Diuretika

33661600 - Psykoanaleptika

33661500 - Neuroleptika, lugnande medel och sömnmedel

33622100 - Medel vid hjärtsjukdomar

33641200 - Övriga medel för gynekologiskt bruk

33622000 - Läkemedel för hjärta och kretslopp

33661300 - Antiepileptika

33661200 - Analgetika

33661100 - Anestetika

33612000 - Medel vid funktionella mag-tarmsymtom

33662100 - Medel vid ögonsjukdomar

33610000 - Läkemedel för matsmältningsorgan och ämnesomsättning

33696800 - Kontrastmedel

33614000 - Antidiarroika och medel vid intestinala infektioner och inflammationer

33616000 - Vitaminer

33692400 - Perfusionslösningar

33100000 - Medicinsk utrustning

Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.