Publications Office of the EU
Förenade kungariket-Belfast: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Förenade kungariket-Belfast: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    21/08/2018
  • Tidsfrist
    28/09/2018
  • Anbudsöppning
    01/10/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Radius Homes Limited
Plats för utförande
NUTS code: UKN08 Newry, Mourne and Down
Köparens plats
NUTS code: UKN06 Belfast
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

The project is for the provision of the delivery of social housing units in Newry by means of design and build framework agreement, where the Economic Operator provides the land, designs, constructs and completes the scheme for Radius Housing Association in accordance with the DFC Housing Association Guide; Clients Requirements and Statutory Body requirements. Radius Housing Association expect to appoint a Developer by November 2018 to deliver up to 30 housing units.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Radius Homes Limited
Postadress: 3 Redburn Square
Ort: Holywood
Nuts-kod: UKN09
Postnummer: BT18 9HZ
Land: GBR
Huvudadress: http://www.radiushousing.org
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
01/10/2018 12:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.