Publications Office of the EU
PL-Katowice: Servrar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PL-Katowice: Servrar

  • Publicerat
    18/03/2011
  • Tidsfrist
    28/04/2011
  • Anbudsöppning
    28/04/2011
  • Tilldelat
    14/06/2011
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: Inte tillgängligt
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
48820000 Servrar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
87,048.78 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
72,700.00 PLN
Upphandlingens referensnummer
RU/DW/15/11
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego serwera z macierzą dyskową oraz komputerów – 2szt.
Zakres zamówienia obejmuje dostawę oraz rozładunek sprzętu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 2 do SIWZ.
Zamawiający dopuszczał składanie ofert równoważnych.
SIWZ wraz z załącznikami dostępna była na stronie internetowej Zamawiającego: http://www.us.edu.pl/zamowienia-publiczne/1/d/1.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/04/2011 11:00
Plats för utförande
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
87,048.78 PLN
Slutligt kontraktsvärde
72,700.00 PLN
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.