Publications Office of the EU
Molntjänstleverantör brandkår (talar trafik) - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Molntjänstleverantör brandkår (talar trafik)

  • Publicerat
    26/08/2025
  • Tidsfrist
    02/10/2025
  • Anbudsöppning
    02/10/2025
  • Tilldelat
    04/12/2025
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Nederlands Instituut Publieke Veiligheid
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: NL226 Arnhem/Nijmegen
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72400000 Internettjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
495,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
NIPV2025-EA-04078
Beskrivning

Prestandan gör det möjligt för en molntjänstleverantör att förbereda prioriterade begäranden för brandbekämpningsfordon, sedan skicka dem till UDAP för leverans till lämpliga iVRI:er och skicka resultatet av den prioriterade begäran från UDAP till den informationstjänst som används i det berörda brandbekämpningsfordonet. Prestandan gör det också möjligt att skicka meddelanden (inklusive aktuell position, körriktning, hastighet och status för brandbekämpningsfordon) till UDAP, så att trafikanter i närheten av brandbekämpningsfordonet på grundval av denna information i god tid kan varnas om sin inställning av tjänsteleverantörer som är anslutna till UDAP. Se upphandlingsdokument

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/390013
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/390013
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
02/10/2025 15:15
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
K2 Kwaliteit van het Instandhoudingsplan
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
495,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Be-Mobile NV
Postadress:
Ort: Melle
Postnummer: 9090
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.