Publications Office of the EU
Irland-Blarney: Maskintekniska installationer - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Irland-Blarney: Maskintekniska installationer

  • Publicerat
    20/09/2018
  • Tidsfrist
    30/10/2018
  • Tilldelat
    02/03/2021
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Scoil Mhuire Gan Smal (Blarney)
Plats för utförande
NUTS code: IE053 South-West
Köparens plats
NUTS code: IE053 South-West
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45350000 Maskintekniska installationer
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,720,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,720,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Scoil Mhuire Gan Smál, RS Mech
Beskrivning

Mechanical Subcontractors (Reserved Specialists to the Main Appointed Contractor) for Mechanical installation for a new three-storey post-primary school building comprising classrooms, science laboratories, specialist teaching spaces, library, offices, PE hall, changing rooms, fitness suite, general purpose room, special education needs unit, administration rooms, stores, toilets, ancillary spaces, external store, ballcourts, bus set-down areas, surface car parking, boundary walls, fences, vehicular and pedestrian access gates, rerouting of existing overhead ESB lines underground, drainage works, landscaping, signage and all associated site works.
The proposed development includes in phases (i) the construction of the new school building and associated site works; (ii) the demolition of the existing part single-storey, part two-storey school building and ancillary sheds; (iii) the removal of all temporary prefabricated buildings on completion of the new school building.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Scoil Mhuire Gan Smal (Blarney)
Nationellt organisationsnummer: 62090D
Postadress: 1 Shean Lower, Co. Cork
Ort: Blarney
Nuts-kod: IE053
Land: IRL
Kontaktperson: Pádraig Sheehan
Huvudadress: www.smgsblarney.ie
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,720,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1,720,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Dominic O'Connor Ltd.
Postadress: Eastpoint Business Park, Dublin Road,
Ort: Co. Galway
Postnummer: Loughrea
Land: IRL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.