Publications Office of the EU
Fastställande av södra Landes maritima omkrets för utbyggnad av ett driftsatt vågkraftproduktionssystem - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Fastställande av södra Landes maritima omkrets för utbyggnad av ett driftsatt vågkraftproduktionssystem

  • Tilldelat
    08/09/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Conseil Départemental des Landes
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FRI13 Landes
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,450,509.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2024ADGD0185
Beskrivning

Fastställande av södra Landes maritima omkrets för utbyggnad av ett driftsatt vågkraftproduktionssystem

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: Prix - 40 points Définition et appréciation du critère sur la base de la décomposition du prix global forfaitaire : Ce critère est noté sur 40 points selon la formule de notation : Note du Prix = (Montant TTC de l'offre la plus basse / Montant TTC de l'offre examinée) x 40.
Viktning (procentandel, exakt): 40
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Valeur technique - 60 points Définition et appréciation du critère : - La valeur technique (sur 60 points) sera évaluée au regard du mémoire technique du candidat précisant : -Moyens humains et matériels dédiés à la prestation objet du marché, incluant les noms des personnes physiques qui seront chargées de l'exécution du présent marché public, la liste des équipements techniques dont le candidat dispose pour la réalisation des missions (30 points) ; -Méthodologie et organisation employée pour répondre aux objectifs du marché, mise en oeuvre de solutions innovantes, planning de réalisation de l'ensemble des prestations (30 points) ;
Viktning (procentandel, exakt): 60
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,450,509.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SUEZ EAU FRANCE RIVAGES PRO TECH
Postadress:
Ort: BIDART
Postnummer: 64210
Land:
Officiellt namn: AZTI
Postadress:
Ort: SUKARRIETA
Postnummer: 48395
Land:
Officiellt namn: TECNALIA
Postadress:
Ort: DONOSTIA - SAINT SEBASTIEN
Postnummer: 20009
Land:
Officiellt namn: CENTRE DE LA MER BIARRITZ
Postadress:
Ort: BIARRITZ
Postnummer: 64200
Land:
Officiellt namn: CREOCEAN SUD-OUEST
Postadress:
Ort: BASSUSSARRY
Postnummer: 64200
Land:
Officiellt namn: ENERGIE DE LA LUNE
Postadress:
Ort: BORDEAUX
Postnummer: 33100
Land:
Officiellt namn: GREEN CONSEILS
Postadress:
Ort: MONT DE MARSAN
Postnummer: 40000
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.