Publications Office of the EU
PL-Słupsk: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

PL-Słupsk: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi

  • Publicerat
    30/03/2011
  • Tidsfrist
    06/05/2011
  • Anbudsöppning
    06/05/2011
  • Tilldelat
    27/05/2011
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,353,383.00 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,670,117.03 PLN
Upphandlingens referensnummer
20/2011
Beskrivning

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10.4.1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89 poz. 625 z późn. zm.) zwanej dalej sprzedażą energii elektrycznej do obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku i Ustce obejmująca usługę kompleksową polegającą na świadczeniu usługi przesyłania i dystrybucji energii elektrycznej oraz sprzedaż energii elektrycznej.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
06/05/2011 10:30
Plats för utförande
CPV-kod
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
2,353,383.00 PLN
Slutligt kontraktsvärde
2,670,117.03 PLN
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.