Publications Office of the EU
Österrike-Wien: Apparater för mikroanalys av röntgenstrålning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Österrike-Wien: Apparater för mikroanalys av röntgenstrålning

  • Publicerat
    06/02/2014
  • Tidsfrist
    28/03/2014
  • Anbudsöppning
    28/03/2014
  • Tilldelat
    30/07/2014
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Republik Österreich, vertreten durch die Bundesministerin für Inneres
Plats för utförande
NUTS code: AT Österreich
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
38947000 Apparater för mikroanalys av röntgenstrålning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
133,500.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
BMI-RS1710/0046-IV/5/b/2014
Beskrivning

Lieferung von 1 Mikro-Röntgenfluoreszenzanalysegerät für das Bundeskriminalamt.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Bundesministerium für Inneres
Postadress: Postfach 100
Ort: Wien
Postnummer: 1014
Land: AUT
Kontaktperson: Referat IV/5/b
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/03/2014 13:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
133,500.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: AMETEK GmbH GB EDAX
Postadress: Kreuzberger Ring 6
Ort: Wiesbaden
Postnummer: 65205
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.