Publications Office of the EU
Tyskland-Kaufbeuren: Brandfordon - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Kaufbeuren: Brandfordon

  • Publicerat
    12/09/2019
  • Tidsfrist
    05/11/2019
  • Tilldelat
    17/02/2020
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadt Kaufbeuren
Plats för utförande
NUTS code: DE272 Kaufbeuren, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: DE272 Kaufbeuren, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
34144210 Brandfordon
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
369,747.90 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
323,784.98 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
3
Upphandlingens referensnummer
2017BGA001_1
Beskrivning

Beschaffung Feuerwehr Kaufbeuren. Beschaffung eines Löschfahrzeugs LF 10.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Stadt Kaufbeuren
Postadress: Kaiser-Max-Straße 1
Ort: Kaufbeuren
Nuts-kod: DE272
Postnummer: 87600
Land: DEU
Huvudadress: https://my.vergabe.bayern.de
Elektroniskt via:
https://my.vergabe.bayern.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.