Publications Office of the EU
Frankrike-Paris: Undersökningar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Paris: Undersökningar

  • Publicerat
    01/04/2022
  • Tidsfrist
    27/04/2022
  • Anbudsöppning
    28/04/2022
  • Tilldelat
    18/07/2022
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Groupe CDC Habitat - GIE EXPERTISES ET SUPPORT
Plats för utförande
NUTS code: FR France
Köparens plats
NUTS code: FR France
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
79311000 Undersökningar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,999,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,790,400.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
DPG-DSA-2022-03
Beskrivning

Le présent marché porte sur des prestations d'assistance à maîtrise d'ouvrage dans le domaine du BIM. Le lot 1 « Définition et déploiement de la stratégie BIM » porte sur l'accompagnement du pouvoir adjudicateur en matière de stratégie BIM et de son déploiement. Le lot 2 « Suivi d'opération » porte sur l'accompagnement opérationnel du pouvoir adjudicateur lorsqu'il conduit des opérations de construction neuve (Maîtrise d'Ouvrage Interne, VEFA) et de réhabilitation selon un processus BIM.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2022_1qub74sJ-f
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/04/2022 09:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.