Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Tryckning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Warszawa: Tryckning

  • Publicerat
    12/04/2019
  • Tidsfrist
    15/05/2019
  • Anbudsöppning
    15/05/2019
  • Tilldelat
    28/06/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Plats för utförande
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Köparens plats
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
79810000 Tryckning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
708,901.66 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
567,386.89 PLN
Upphandlingens referensnummer
BDG.741.018.2019
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest usługa druku wraz z oprawą publikacji MSZ (w tym: przygotowanie wydruków próbnych i przedstawienie ich Zamawiającemu do zatwierdzenia) wraz z usługą pakowania oraz dostawą do miejsc wskazanych przez Zamawiającego na terenie m.st. Warszawy, z tym zastrzeżeniem że obowiązkowe egzemplarze biblioteczne będą dostarczane bezpośrednio do bibliotek wskazanych we właściwych przepisach.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Postadress: al. J.Ch. Szucha 23
Ort: Warszawa
Nuts-kod: PL911
Postnummer: 00-580
Land: POL
Kontaktperson: Tomasz Żuk, Mikołaj Jankowski
Huvudadress: https://www.gov.pl/web/dyplomacja
Elektroniskt via:
https://miniportal.uzp.gov.pl/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/05/2019 14:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
708,901.66 PLN
Slutligt kontraktsvärde
567,386.89 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Legra Sp. z o.o.
Postadress: ul. Albatrosów 10C
Ort: Kraków
Postnummer: 30-716
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.