Publications Office of the EU
Tyskland-Stuttgart: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Stuttgart: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering

  • Publicerat
    20/07/2020
  • Tidsfrist
    01/09/2020
  • Anbudsöppning
    01/09/2020
  • Tilldelat
    04/11/2020
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Landeshauptstadt Stuttgart – DLZ
Plats för utförande
NUTS code: DE111 Stuttgart, Stadtkreis
Köparens plats
NUTS code: DE111 Stuttgart, Stadtkreis
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
211,562.07 EUR
Upphandlingens referensnummer
4200_EU_010920
Beskrivning

– ca. 260 m Schwarzrohr,
– ca. 800 m C-Stahlrohr von DN 15-DN 50,
– ca. 90 St. Heizkörper,
– ca. 300 m2 Fußbodenheizung.
Wärmedämmung für Heizungsrohre:
— 1 St. Fernwärmestation,
— 1 St. Frischwasserstation.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://meinauftrag.rib.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
01/09/2020 11:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
211,562.07 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: FM- Tech GmbH
Postadress:
Ort: Urbach
Postnummer:
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.