Publications Office of the EU
Sverige-Malmö: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Malmö: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd

  • Tilldelat
    11/04/2022
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Malmö kommun
Plats för utförande
NUTS code: SE224 Skåne län
Köparens plats
NUTS code: SE224 Skåne län
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
65,000,000.00
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
65,000,000.00 SEK
Upphandlingens referensnummer
STK-2022-537
Beskrivning

Upphandlingen avser support, underhåll, kundspecifika konfigurationer och konsulttjänster avseende befintligt HR-system Personec P med tillhörande moduler. Avtalet ska gälla från 2023-01-01 - 2028-12-31

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Not specified
Uppskattat värde
65,000,000.00
Slutligt kontraktsvärde
65,000,000.00 SEK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Visma PubliTech AB,
Postadress: LINDHAGENSGATAN 94
Ort: Stockholm
Postnummer: 11218
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.