Publications Office of the EU
dammarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

dammarbete

  • Publicerat
    05/09/2025
  • Tidsfrist
    08/10/2025
  • Anbudsöppning
    08/10/2025
  • Tilldelat
    25/11/2025
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Staatliches Bauamt München 2
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45321000 Värmeisoleringsarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
3,271,053.50 EUR
Upphandlingens referensnummer
25-075059
Beskrivning

KUM GH, 22010 EKZ Hauner+Rechenzentr. Funktionella utrymmen, tekniska centra och ventilationscentra Isolering av värme-, VVS-, kyl- och ventilationsledningar Däm. Avloppsrör mineralull upp till DN 300 ca 4000 m damm. Dricksvattenrör mineralull upp till DN 100 ca 22.500 m, delvis med plåtdamm. Beslag Sanitär mineralull med ark ca 250 stycken damm. Värmekablar mineralull upp till DN150 ca 29.400 m, delvis med plåtdamm. Beslag Uppvärmning Mineralull med plåt ca. Kallvattenrör Mjukt skum upp till DN400 ca 22 400 m, delvis med plåtdamm. Fittings kall mjuk skum ca 7 600 bitar av dammen. Ventilationskanaler Mineralull ca 16.500 m2, delvis med plåtdamm. Ventilationsrör mineralull ca 8 200 m, delvis med plåtdamm. Ventilationskanaler Mjukt skum ca. Kallt vatten l. WRG mjukt skum upp till DN 100 ca. Beslag WRG mjukt skum ca 720 stycken

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.meinauftrag.rib.de
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
08/10/2025 09:00
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: .
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
3,271,053.50 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Reinhold Rothkopf GmbH
Postadress:
Ort: Altschönau
Postnummer: 94556
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.