Publications Office of the EU
Tyskland-Kornwestheim: Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande) - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Kornwestheim: Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)

  • Publicerat
    25/05/2021
  • Tidsfrist
    22/06/2021
  • Anbudsöppning
    22/06/2021
  • Tilldelat
    26/10/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Land Baden-Württemberg vertreten durch das Landesamt für Geoinformation und Landentwicklung Baden-Württemberg
Plats för utförande
NUTS code: DE115 Ludwigsburg
Köparens plats
NUTS code: DE115 Ludwigsburg
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
733,950.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
LZBW-2021-02-019
Beskrivning

Rahmenvereinbarung für die Beschaffung von Submeter GPS-Geräten für das Landesamt für Geoinformation und Landentwicklung Baden-Württemberg

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://ausschreibungen.landbw.de/Satellite/notice/CXUEYYDYY97
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
22/06/2021 12:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
733,950.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: GEOsat GmbH
Postadress: Löhberg 78
Ort: Mülheim an der Ruhr
Postnummer: 45468
Land: DEU

Officiellt namn: GEOMATIK e.K. Dipl. Ing. (FH) H. Spahl
Postadress: Ludwig-Thoma- Str. 18
Ort: Engelsberg
Postnummer: 84549
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.