Publications Office of the EU
Frankrike-Lyon: Arkitekttjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Lyon: Arkitekttjänster

  • Publicerat
    16/07/2019
  • Tidsfrist
    09/09/2019
  • Tilldelat
    02/01/2020
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
CHU Lyon
Plats för utförande
NUTS code: FRK26 Rhône
Köparens plats
NUTS code: FRK26 Rhône
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71200000 Arkitekttjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,114,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
210313_MOE_Offre
Beskrivning

Hospices civils de Lyon, groupement hospitalier centre hôpital Edouard Herriot, restructuration du pavillon C, opération nº 21_0313, accord-cadre de maîtrise d'œuvre

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&refConsultation=440094&orgAcronyme=x7c
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,114,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: CBXS Architectes Urbanistes
Postadress: 25 rue Saint-Simon
Ort: Lyon
Postnummer: 69009
Land: FRA

Officiellt namn: TLR Architecture & Associés
Postadress: 13 rue Roger Mirassou — 33800 Bordeaux
Ort: Bordeaux
Postnummer: 33800
Land: FRA

Officiellt namn: Faure Qei
Postadress: 27 boulevard des Alpes — 38240 Meylan
Ort: Meylan
Postnummer: 38240
Land: FRA

Officiellt namn: Archipat
Postadress: 19 rue des Tuileries — 69009 Lyon
Ort: Lyon
Postnummer: 69009
Land: FRA

Officiellt namn: Indico
Postadress: 68 cours Lafayette — 69003 Lyon
Ort: Lyon
Postnummer: 69003
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.