Publications Office of the EU
Frankrike-Paris: Markundersökningar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Paris: Markundersökningar

  • Publicerat
    30/03/2017
  • Tidsfrist
    05/05/2017
  • Anbudsöppning
    09/05/2017
  • Tilldelat
    08/09/2017
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Établissement Public du Campus de Jussieu
Plats för utförande
NUTS code: FR10 Île de France
Köparens plats
NUTS code: FR101 Paris
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45111250 Markundersökningar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
10,389,218.85 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Il s'agit d'un accord-cadre à marchés subséquents, multi-attributaire, au sens des articles 78 et 79 du décret no 2016-360 du 25.3.2016 relatif aux marchés publics. Les marchés subséquents seront passés au moment de la survenance des besoins. Les opérations entrant dans le périmètre de l'accord-cadre seront situées dans la région Île-de-France. Le présent accord-cadre ne prévoit ni minimum ni maximum en valeur ou en quantité. L'accord-cadre sera attribué à un minimum de 3 titulaires et à un maximum de 5 selon les dispositions du RC.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Epaurif
Postadress: 103 rue Réaumur
Ort: Paris
Nuts-kod: FR101
Postnummer: 75002
Land: FRA
Kontaktperson: DAJM — bâtiment B — escalier C — interphone EPAURIF/DAJM
Huvudadress: https://www.achatpublic.com/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
09/05/2017 14:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.