Publications Office of the EU
Tjeckien-České Budějovice: Ansvarsförsäkringar för motorfordon - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tjeckien-České Budějovice: Ansvarsförsäkringar för motorfordon

  • Aviserat
    16/05/2014
  • Publicerat
    21/11/2014
  • Tidsfrist
    17/02/2015
  • Anbudsöppning
    17/02/2015
  • Tilldelat
    28/05/2015
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Jihočeský kraj
Plats för utförande
NUTS code: CZ031 Jihočeský kraj
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66516100 Ansvarsförsäkringar för motorfordon
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
60,000,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
57,460,920.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
OREG 61152/2014/pehr
Beskrivning

Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění souboru vozidel Jihočeského kraje (cca 2 100 vozidel) na pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla (nazývané též jako povinné ručení) a havarijní pojištění vybraných vozidel Jihočeského kraje (cca 940 vozidel) od 1.7.2015. Předpokládá se uzavření pojistných smluv pro POV a HAV na dobu 5 let.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
17/02/2015 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
60,000,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
57,460,920.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Postadress: Pobřežní 665/21
Ort: Praha 8
Postnummer: 186 00
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.