Publications Office of the EU
Förenade kungariket-Widnes: Hälso- och sjukvård samt socialvård - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Förenade kungariket-Widnes: Hälso- och sjukvård samt socialvård

  • Tilldelat
    12/05/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Halton Borough Council
Plats för utförande
NUTS code: UKD71 East Merseyside
Köparens plats
NUTS code: UKD71 East Merseyside
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,248,000.00
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,248,000.00 GBP
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Provision of residential care service at Lilycross Care Home. The care provision is required urgently due to the public health risk associated with the Covid-19 pandemic. In accordance with regulation 32(2)(c) of the Public Procurement Regulations as highlighted in Procurement Policy Note (PPN) 01/20 — Responding to Covid-19, a direct award is permitted due to reasons of extreme urgency.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

85000000 - Hälso- och sjukvård samt socialvård

66512000 - Olycksfalls- och sjukförsäkringar

66500000 - Försäkrings- och pensionstjänster

66000000 - Finans- och försäkringstjänster

85300000 - Socialvård och tillhörande tjänster

66510000 - Försäkringar

85310000 - Socialt arbete

85100000 - Hälsovårdstjänster

85140000 - Diverse hälsovård

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
1,248,000.00
Slutligt kontraktsvärde
1,248,000.00 GBP
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Catalyst Choices CIC
Postadress: The Brewhouse, Greenalls Avenue
Ort: Warrington
Postnummer: WA4 6HL
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.