Publications Office of the EU
ul. Kwietna 29, 38, 40, 41, 41A – Utarbetande av dokumentation som en del av ECO Synergy Gdańsk – Instrument ELENA-uppgiften. - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

ul. Kwietna 29, 38, 40, 41, 41A – Utarbetande av dokumentation som en del av ECO Synergy Gdańsk – Instrument ELENA-uppgiften.

  • Publicerat
    06/05/2024
  • Tidsfrist
    07/06/2024
  • Avbrutet
    11/06/2024
  • I dag
    06/09/2026
Status
Avbrutet
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gdańskie Nieruchomości
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL634 Gdański
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71220000 Arkitektonisk formgivning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
TZ.250.45.2024.DPF
Beskrivning

1.Syftet med beslutet är: a) Utarbetande av fem separata dokument om multiindustriell design och kostnadsberäkningar för termomodernisering (inklusive isolering), renovering (renovering) och återuppbyggnad med genomförande av konstruktion av byggutrustning för bygganläggningar i Gdańsk på: - ul. Kwietnej 29, tomt nr 156/10, registreringsområde 010, - ul. Kwietnej 38, tomt nr 175, 157/8 fastighetsområde 010, - ul. Kwietnej 40, tomt nr 176/2, registreringsområde 010, - ul. Kwietnej 41, tomt nr 177 och 176/2, registreringsområde 010, - ul. Kwietnej 41A, tomt nr 177 och 178/2, registreringsområde 010, b) erhålla administrativa beslut om utförande av byggnadsarbeten från den behöriga arkitekt- och byggförvaltningsmyndigheten, vilket gör det möjligt för den upphandlande myndigheten att inleda byggnadsarbeten, c) genomföra en engångsuppdatering av uppskattningarna av investerarnas kostnader. d) utövande av upphovsmannens tillsyn inom ramen för - under genomförandet av byggnadsarbeten konstatera att genomförandet är förenligt med projektet, - komma överens om möjligheten att införa alternativa lösningar till dem som anges i projektet och som meddelats av byggledaren eller inspektören för övervakning av investerare och i enlighet med det ingångna avtalet. 2.Uppgifterna beskrivs i punkt 3 i kravspecifikationerna.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c37d5ba2-e042-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c37d5ba2-e042-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
07/06/2024 13:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: Ceną oferty jest wartość BRUTTO poz. 6 - RAZEM [poz.1+poz.2+poz.3+poz.4+poz. 5] z Formularza Cenowego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, którą trzeba również podać w formularzu ofertowym. Ofertę stanowi Formularz ofertowy z formularzem cenowym.
Viktning (procentandel, exakt): 60
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Doświadczenie pierwszej osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży architektonicznej dotyczących termomodernizacji (w tym docieplenia) i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Viktning (procentandel, exakt): 15
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Doświadczenie drugiej osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży architektonicznej dotyczących termomodernizacji (w tym docieplenia) i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Viktning (procentandel, exakt): 15
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Doświadczenie osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży konstrukcyjno-budowlanej dotyczących przebudowy lub/i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Viktning (procentandel, exakt): 10
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.