Publications Office of the EU
Förenade kungariket-London: Hälso- och sjukvård samt socialvård - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Förenade kungariket-London: Hälso- och sjukvård samt socialvård

  • Tilldelat
    30/10/2015
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: UKI London
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,040,000.00
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Coordinate and oversight of the delivery of primary care diagnostic services, ensuring that all patients have standardised access and are offered a quality service. A contract with WCCG has been awarded for 2 years,with the option to extend for a further year at the Commissioner's discretion.
The provider will actively work with GP practices in Wandsworth to deliver the following diagnostic services:
— 24hr Ambulatory Blood Pressure Monitoring;
— 12-lead Electrocardiogram;
— Phlebotomy;
— Spirometry.
The provider will deliver a service that:
— Supports national and local initiatives;
— Provides 100 % coverage of services across Wandsworth;
— Provides an integrated service;
— Minimises duplication of effort;
— Updates the current service specifications in line with current activity and local/national guidance;
— Ensures the services are offered close to the patients' homes.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

85000000 - Hälso- och sjukvård samt socialvård

85300000 - Socialvård och tillhörande tjänster

85100000 - Hälsovårdstjänster

85140000 - Diverse hälsovård

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,040,000.00
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Battersea Healthcare CIC
Postadress: 88a Thurleigh Road
Ort: London
Postnummer: SW12 8TT
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.