Publications Office of the EU
D-Lahr: Elektricitet - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

D-Lahr: Elektricitet

  • Tilldelat
    27/08/2012
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: DE134 Ortenaukreis
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09310000 Elektricitet
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
5,734,545.20
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

— Lieferung elektrischer Energie ab 1.1.2013 - 31.12.2014 - zweimalige Verlängerungsoption für je 1 Jahr - jährlicher Gesamtverbrauch: ca. 6 900 000 kWh - 269 Abnahmestellen - 100 % Ökostrom aus Anlagen nicht älter als 6 Jahre zum jeweiligen Beginn des Lieferjahres - Preisbildung mit Bindung an die EEX in 3 Tranchen pro Lieferjahr.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
5,734,545.20
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: LichtBlick AG
Postadress: Zirkusweg 6
Ort: Hamburg
Postnummer: 20359
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.