Publications Office of the EU
IWB, Specialiststöd NES System Software - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

IWB, Specialiststöd NES System Software

  • Publicerat
    10/06/2026
  • Tidsfrist
    24/07/2026
  • Tilldelat
    21/08/2026
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
IWB Industrielle Werke Basel
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: CH031 Basel-Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72260000 Programrelaterade tjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
873,448.00 CHF
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Föremålet för denna upphandling är teknisk support från kunden av en högt kvalificerad specialist inom systemprogramvara och dess konverteringssystem. Syftet är att avlasta interna resurser och säkerställa en stabil och effektiv drift av det befintliga systemlandskapet. De tjänster som ska tillhandahållas ska särskilt omfatta följande: • Stöd vid drift av systemprogramvaran och angränsande system • Deltagande i underhållsarbete samt i felanalys och felkorrigering • Stöd vid vidareutveckling och optimering av det befintliga systemlandskapet • Teknisk rådgivning i samband med tekniska frågor inom det definierade ansvarsområdet • Minska bördan för gruppledningen och deras representation

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: eu.europa.publications.PublicProcurement.electronic.submission.not-allowed
tdf-non-av
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
ZK 3: Referenzen Schlüsselperson
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
873,448.00 CHF
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: DE_gridXperts GmbH
Postadress:
Ort: Rotkreuz
Postnummer: 6343
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.