Publications Office of the EU
Tyskland-Rottweil: Byggnadsinstallationsarbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Rottweil: Byggnadsinstallationsarbeten

  • Publicerat
    05/05/2023
  • Tidsfrist
    06/06/2023
  • Avbrutet
    11/08/2023
  • I dag
    06/09/2026
Status
Canceled
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadt Rottweil - Abt. Hochbau
Plats för utförande
NUTS code: DE135 Rottweil
Köparens plats
NUTS code: DE135 Rottweil
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
8.211006.J10005.1420 - 2023-HB-BL-005
Beskrivning

Das Droste-Hülshoff-Gymnasium in Rottweil soll erweitert werden.
Der Neubau ist als zweigeschossiges Gebäude (EG und OG) mit Teilunterkellerung in Stahlbetonbauweise geplant (BRI ca. 10.900m³).
Folgende Maßnahmen sind geplant:
ca. 1.100 m C-Stahl Rohr DN 15 - DN 40
ca. 10.600 m Systemrohr für Fussbodenheizung
ca. 10 Stück Heizkreisverteiler
1 Luft-Wasser Wärmepumpe als 3er Set
2 Luft-Wasserwärmepumpe als Einzelwärmepumpe

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YYC6F8S
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
06/06/2023 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.