Publications Office of the EU
"Bestämmelse om tjänster som är mindre stränga för den förberedande behandlingen av blandat avfall och obefintligt avfall inom det område som omfattas av mindre stränga bestämmelser" - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

"Bestämmelse om tjänster som är mindre stränga för den förberedande behandlingen av blandat avfall och obefintligt avfall inom det område som omfattas av mindre stränga bestämmelser"

  • Publicerat
    19/03/2024
  • Tidsfrist
    23/04/2024
  • Anbudsöppning
    24/04/2024
  • Tilldelat
    04/06/2024
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
ОБЩИНА ДОЛНИ ЧИФЛИК
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: BG331 Варна
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90500000 Avfallstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,200,000.00 BGN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,200,000.00 BGN
Upphandlingens referensnummer
367976
Beskrivning

Upphandlingen ska omfatta följande verksamheter: 1) Mottagande av det icke-farliga hushållsavfall som genereras inom kommunen Dolni Chifliks territorium på cirka 6 000,00 (sextusen) ton/år, samt cirka 100,00 (hundra) ton/år icke-återvinningsbart avfall, på en plats med en byggd respektive beställd anläggning för mekanisk-biologisk behandling av avfall, som ägs av uppdragstagaren. 2) behandling av avfall i en separeringsanläggning för separering av återvinningsbart avfall som lämpar sig för annan återvinning, 3) överlämnande av separerat och bearbetat avfall för återvinning (inklusive materialåtervinning, annan återvinning), 4) biologisk behandling av den separerade organiska fraktionen av blandat kommunalt avfall, samt deras inlämning för senare användning, vilket syftar till att uppfylla målen för Dolni Chiflik kommun enligt artikel 31, punkt 1, punkterna 1 och 2 i avfallshanteringslagen. Den upphandlande myndigheten ska fastställa de tekniska specifikationerna i enlighet med artikel 48.1 i lagen om offentlig upphandling, i enlighet med kraven i de tillämpliga rättsakterna på det berörda området.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://app.eop.bg/today/367976
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://app.eop.bg/today/367976
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
24/04/2024 13:00
CPV-kod

90500000 - Avfallstjänster

90510000 - Avfallshantering

90513000 - Hantering av ofarligt avfall

Tilldelningsmetod
Най-ниска цена
Uppskattat värde
1,200,000.00 BGN
Slutligt kontraktsvärde
1,200,000.00 BGN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: ЕКОИНВЕСТ АСЕТС АД
Postadress:
Ort: гр. Варна
Postnummer: 9009
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.