Publications Office of the EU
AT-Wien: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

AT-Wien: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden

  • Aviserat
    26/10/2012
  • Publicerat
    01/02/2013
  • Tidsfrist
    22/02/2013
  • Anbudsöppning
    22/02/2013
  • Tilldelat
    23/04/2013
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bundesimmobiliengesellschaft m.b.H.
Plats för utförande
NUTS code: AT112 Nordburgenland
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,579,037.13 EUR
Upphandlingens referensnummer
10.006/25-PB02/13
Beskrivning

7000 Eisenstadt, Wiener Straße 9+11, Erweiterung und Sanierung Justizzentrum – Fassadenarbeiten.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Bundesimmobiliengesellschaft mbH
Postadress: Hintere Zollamtsstraße 1
Ort: Wien
Postnummer: 1031
Land: AUT
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
22/02/2013 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,579,037.13 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: ALU-Sommer GmbH
Postadress: Industriestraße 6
Ort: Stoob
Postnummer: 7344
Land: AUT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.