Publications Office of the EU
Polen-Kalisz: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Polen-Kalisz: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)

  • Publicerat
    13/10/2023
  • Tidsfrist
    09/11/2023
  • Avbrutet
    14/11/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Canceled
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL416 Kaliski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
62
Upphandlingens referensnummer
EA-ZP.272.20.2023
Beskrivning

Zamówienie obejmuje dostawę, wniesienie do miejsc posadowienia, montaż, uruchomienie i przeszkolenie pracowników Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych z obsługi dostarczonego sprzętu. Obowiązek przeszkolenia pracowników obejmuje tylko dostawę urządzeń, przy których wymóg taki wskazany jest w załącznikach ze szczegółowym opisem wymagań technicznych. Dostawa dotyczy fabrycznie nowych urządzeń, wyprodukowanych w roku 2023. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznikach od 2.1 do 2.62 do SWZ.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu
Nationellt organisationsnummer: 000677079
Postadress: Kościuszki 6
Ort: Kalisz
Nuts-kod: PL416
Postnummer: 62-800
Land: POL
Huvudadress: https://www.gov.pl/web/psse-kalisz
Elektroniskt via:
https://przetargi-wsse-poznan.ezamawiajacy.pl/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
09/11/2023 09:00
Köpare
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Konin
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.