Publications Office of the EU
Danmark-Köpenhamn: Statsförvaltning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Danmark-Köpenhamn: Statsförvaltning

  • Publicerat
    30/11/2018
  • Tidsfrist
    28/12/2018
  • Anbudsöppning
    28/12/2018
  • Tilldelat
    11/03/2019
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Nordisk Ministerråd - Sekretariatet
Plats för utförande
NUTS code: DK011 Byen København
Köparens plats
NUTS code: DK Danmark
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
75100000 Statsförvaltning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,500,000.00 DKK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,500,000.00 DKK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

De nordiske samarbejdsministre initierede i 2015 Nordisk Ministerråds program for demokrati, inkludering og sikkerhed (DIS programmet). Programmet var en direkte konsekvens af terrorangrebet i København i februar 2015 som var det seneste i rækken af flere terrorangreb i de nordiske lande og som gjorde at de nordiske lande ønskede at arbejde tættere sammen på dette område. Den vigtigste del af DIS programmet har været udvikling og driften af netværket Nordic Safe Cities. Man kan få mere information på http://www.norden.org/en/theme/nordic-safe-cities

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://permalink.mercell.com/95586272.aspx
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/12/2018 23:59
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
2,500,000.00 DKK
Slutligt kontraktsvärde
2,500,000.00 DKK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Nextstep by Bindslev A/S
Postadress: Bygmestervej 57
Ort: København NV
Postnummer: 2400
Land: DNK
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.