Publications Office of the EU
Sverige-Västerås: Vägtransporter - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Västerås: Vägtransporter

  • Publicerat
    08/05/2023
  • Tidsfrist
    08/06/2023
  • Anbudsöppning
    09/06/2023
  • Tilldelat
    30/06/2023
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Vafabmiljö Kommunalförbund
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: SE125 Västmanlands län
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
60100000 Vägtransporter
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
25,000,000.00 SEK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
25,000,000.00 SEK
Upphandlingens referensnummer
2022/679-VMKF
Beskrivning

Transport av flis och grot från Vafabmiljös anläggning på Gryta, Västerås till Mälarenergis anläggning i hamnen, Västerås.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afyejoxuuf&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
09/06/2023 00:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
25,000,000.00 SEK
Slutligt kontraktsvärde
25,000,000.00 SEK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Mellansvenska Logistiktransporter AB
Postadress: Box 377
Ort: UPPSALA
Postnummer: 75106
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.