Publications Office of the EU
F-Paris: Underhåll av fotokopiatorer - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

F-Paris: Underhåll av fotokopiatorer

  • Publicerat
    25/06/2011
  • Tidsfrist
    02/08/2011
  • Tilldelat
    02/11/2011
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: FR10 Île de France
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50313200 Underhåll av fotokopiatorer
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
160,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
11S0004
Beskrivning

Le marché porte sur la maintenance d'environ 132 imprimantes multifonctions (imprimante-photocopieur-télécopieur-scanner) installées sur les différents sites du Syndicat interdépartemental pour l'assainissement de l'agglomération parisienne (SIAAP). Ces matériels sont la propriété du SIAAP. La prestation inclut les consommables, les fours et le service de maintenance des matériels sous la forme d'une prestation à la copie.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
160,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Computacenter
Postadress: 150 rue de la belle étoile - ZI Paris Nord II - BP 52387
Ort: Roissy CDG Cedex
Postnummer: 95943
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.