Publications Office of the EU
Sverige-Västerås: Apparatur för understöd av hjärtfunktioner - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Västerås: Apparatur för understöd av hjärtfunktioner

  • Publicerat
    12/04/2022
  • Tidsfrist
    12/05/2022
  • Anbudsöppning
    13/05/2022
  • Tilldelat
    14/06/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Region Västmanland
Plats för utförande
NUTS code: SE125 Västmanlands län
Köparens plats
NUTS code: SE125 Västmanlands län
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
10,000,000.00 SEK
Upphandlingens referensnummer
IN-IN21-0488
Beskrivning

Omfattning
Upphandlingen avser ramavtal i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen omfattarLeverans av fabriksnya halvautomatiska hjärtstartare- Förbrukningsmaterial - Tillbehör och reservdelar- Service och support under garantitiden- Klinisk och teknisk dokumentation - Utbildning av klinisk och teknisk personal
Takvolym
Takvolymen i ramavtalet är:
Enklare halvautomatiska hjärtstartare - 100 stycken
Halvautomatiska hjärtstartare för sjukhusbruk - 150 stycken
Halvautomatiska hjärtstartare för ambulanssjukvård - 50 stycken
Om Köparens beställningar överstiger angivna antal upphör ramavtalet att gälla utan ytterligare bekräftelse från någondera part. Parterna delar ett ömsesidigt ansvar att underrätta motparten om takvolymen uppnås.
Takvolymen ska inte ses som en garanterad volym utan fastställer endast en övre gräns för ramavtalet.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afniytmfpi&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/05/2022 00:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
10,000,000.00 SEK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ortivus Aktiebolag
Postadress: Box 713
Ort: DANDERYD
Postnummer: 18217
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.