Publications Office of the EU
Sverige-Stockholm: Passerkort - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Stockholm: Passerkort

  • Publicerat
    10/12/2019
  • Tidsfrist
    15/01/2020
  • Anbudsöppning
    16/01/2020
  • Tilldelat
    31/01/2020
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Sveriges Television Aktiebolag
Plats för utförande
NUTS code: SE11 Stockholm
Köparens plats
NUTS code: SE11 Stockholm
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
35123400 Passerkort
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,800,000.00 SEK
Upphandlingens referensnummer
201960
Beskrivning

Sveriges Television AB (SVT) inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av passerkortsämnen och tillbehör till passerkort. Målet med upphandlingen är att samordna och effektivisera inköpen av passerkortstillbehör inom PS-bolagen. Syftet med upphandlingen är att hitta en kostnadseffektiv och leveranssäker leverantör per beskrivet anbudsområde nedan som kan leverera till PS-bolagen.
Upphandlingen omfattar två anbudsområden:
1. Passerkortsämnen
2. Förbrukningsmaterial för passerkort

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afewullkij&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/01/2020 00:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
4,800,000.00 SEK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SERILINE AB.
Postadress: BOX 17711
Ort: STOCKHOLM
Postnummer: 118 93
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.