Publications Office of the EU
Tyskland-Leipzig: Anläggningsarbeten: spårvagnsstallar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Leipzig: Anläggningsarbeten: spårvagnsstallar

  • Publicerat
    30/04/2014
  • Tidsfrist
    05/06/2014
  • Tilldelat
    05/01/2015
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: DED51 Leipzig, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45234127 Anläggningsarbeten: spårvagnsstallar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
450,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
471,253.20 EUR
Upphandlingens referensnummer
BAIII-319-05
Beskrivning

Um- und Neubau Betriebshof Dölitz, BAIII, Straßenbahnwaschanlage und Wasseraufbereitung/ Stationärer Hochdruckreiniger.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
450,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
471,253.20 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: BHB Waschanlagen Vertriebs GmbH
Postadress: Zeller Straße 10
Ort: Holzmaden
Postnummer: 73271
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.