Publications Office of the EU
Portugal-Lissabon: Fartyg och båtar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Portugal-Lissabon: Fartyg och båtar

  • Publicerat
    05/02/2020
  • Tidsfrist
    27/07/2020
  • Tilldelat
    28/01/2021
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Transtejo - Transportes Tejo, S. A.
Plats för utförande
NUTS code: PT170 Área Metropolitana de Lisboa
Köparens plats
NUTS code: PT170 Área Metropolitana de Lisboa
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
34512000 Fartyg och liknande båtar för passagerartrafik eller godstransport
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
57,000,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
52,440,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
006/2020 - DJC/TT
Beskrivning

Concurso Público Internacional para aquisição de dez navios elétricos para a Transtejo, S. A.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Transtejo - Transportes Tejo, S. A.
Nationellt organisationsnummer: 500723770
Postadress: Terminal Fluvial do Cais do Sodré, rua da Cintura do Porto de Lisboa
Ort: Lisboa
Nuts-kod: PT170
Postnummer: 1249-249
Land: PRT
Huvudadress: www.ttsl.pt
Elektroniskt via:
http://pt.vortal.biz
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
57,000,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
52,440,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Astilleros Gondan, S. A.
Postadress: Puerto de Figueras, s/n
Ort: Castropol
Postnummer: 33794
Land: ESP
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.