Publications Office of the EU
"Energilagringsanläggning med system för integrering av befintliga solcellsanläggningar med energilagring och med energiledningssystem i dessa anläggningar" - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

"Energilagringsanläggning med system för integrering av befintliga solcellsanläggningar med energilagring och med energiledningssystem i dessa anläggningar"

  • Publicerat
    04/07/2025
  • Tidsfrist
    14/07/2025
  • Anbudsöppning
    14/07/2025
  • Tilldelat
    06/10/2025
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gmina Książ Wielki
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL214 Krakowski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71323100 Konstruktion av elnät
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
871,294.56 PLN
Upphandlingens referensnummer
IN.271.4.2025
Beskrivning

1. Föremålet för avtalet är installation av energilagringsanläggningar, ett system för att integrera befintliga solcellsanläggningar med energilagring och ett energiledningssystem i dessa anläggningar, för de boende stödmottagarnas behov – invånare i kommunen Książ Wielki genom att säkerställa en minskning av elförbrukningen. 2. En detaljerad beskrivning av kontraktsföremålet, särskilt omfattningen av fullgörandet av kontraktsföremålet, inbegripet de tekniska parametrarna och nyttoparametrarna för energilagringsanläggningar, systemet för integrering av befintliga solcellsanläggningar med den nymonterade solcellslagringsanläggningen och kablar, återfinns i bilaga 1 till frihandelszonen – ”Beskrivning av kontraktsföremålet”. 3. Metoden för fullgörande av kontraktsföremålet anges i bilaga 2 till FTZ – ”Utkast till avtalsbestämmelser”. 4. Föremålet för kontraktet medfinansieras av de EU-medel som tilldelats den upphandlande myndigheten inom ramen för det projekt som benämns ”Energilagringsanläggning”, projektnummer: FEMP.02.07-IZ.00-0184/24 (nedan kallat Projekt), som genomförs inom ramen för Europeiska regionala utvecklingsfonden, Åtgärd: Stöd till utveckling av förnybara energikällor – bidrag, prioritering: Europeiska miljöfonden, Program: Europeiska fonder för Małopolska 2021–2027. 5. Arbetsgivaren förklarar att om beskrivningen av föremålet för avtalet innehåller en hänvisning till standarder, tekniska bedömningar, tekniska specifikationer och/eller tekniska referenssystem, tillåter arbetsgivaren lösningar som motsvarar de beskrivna.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://gminaksiazwielki.ezamawiajacy.pl
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://gminaksiazwielki.ezamawiajacy.pl
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
14/07/2025 12:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Skrócenie terminu na usunięcie awarii
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
871,294.56 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: FlexiPower Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
Postadress:
Ort: Pabianice
Postnummer: 95-200
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.