Publications Office of the EU
Tyskland-Saarbrücken: Takläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Saarbrücken: Takläggningsarbete

  • Publicerat
    24/02/2023
  • Tidsfrist
    13/03/2023
  • Anbudsöppning
    13/03/2023
  • Tilldelat
    30/03/2023
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Deutsche Rentenversicherung Saarland
Plats för utförande
NUTS code: DEC01 Regionalverband Saarbrücken
Köparens plats
NUTS code: DEC01 Regionalverband Saarbrücken
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45261210 Takläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
364,547.82 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Das Verwaltungsgebäude der Deutschen Rentenversicherung Saarland in der Martin-Luther-Straße 2-4 /Ecke Egon-Reinert-Straße in 66111 Saarbrücken soll saniert werden.
Das Gebäude besteht aus 3 Gebäudeteilen. Die Bruttogrundfläche des Gebäudes beträgt 19.700,00 m2 und der Brutto-Rauminhalt 60.000,00 m3. Das Verwaltungsgebäude wurde 1951 errichtet. Es steht seit 2001 unter Denkmalschutz. Die Sanierung erfolgt in einem Bauabschnitt.
Im Rahmen des Sanierungsprojekts müssen unter anderem Dachdeckungsarbeiten erbracht werden. Hierbei handelt es sich um Restarbeiten, die als Ersatzvornahme für einen insolvent gegangenen Auftragnehmer beschafft werden.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://plattform.aumass.de/Veroeffentlichung/av1cff65-eu
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/03/2023 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
364,547.82 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Holz&Dach Leyherr GmbH
Postadress:
Ort: Dillingen-Saar
Postnummer:
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.