-
Publicerat15/02/2019
-
Tidsfrist15/03/2019
-
Anbudsöppning15/03/2019
-
Tilldelat21/03/2019
-
I dag06/09/2026
Verktyg
- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten
Frankrike-Paris: Elektricitetsmateriel
Le présent appel d’offres a pour objet la fourniture d’électricité pour les 2 bâtiments occupés par Business France, avec une puissance supérieure à 36 kVA.
Le prestataire retenu dans le cadre de ce marché devra fournir l’énergie électrique active garantie nécessaire à l’alimentation en continu et sans aucune altération des besoins des sites de Business France. Le marché comprend la fourniture de l’énergie et l’acheminement; il inclut la gestion du contrat d’accès au réseau distribution.
Il est demandé un contrat unique présentant le prix de la fourniture d’une part et l’acheminement d’autre part.
Officiellt namn: Business France
Nationellt organisationsnummer: 451 930 051 000 52
Postadress: 77 boulevard Saint-Jacques
Ort: Paris Cedex 14
Nuts-kod: FR101
Postnummer: 75998
Land: FRA
Kontaktperson: A. Dronne
Huvudadress: http://www.businessfrance.fr
Elektroniskt via:
http://www.marches-publics.gouv.fr
Ramavtal med single Aktör
31682000 - Elektricitetsmateriel
09000000 - Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
09300000 - Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.